دستگاه لیبل چسبان صنعتی

بعد از ورود به هر فروشگاه، اداره و ... متوجه خواهید شد که بر روی محصولات مختلف لیبل هایی زده شده که حاوی اطلاعات مهمی می باشند. این لیبل ها را به وسیله دستگاهی به نام لیبل چسبان بر روی آن ها می چسبانند. البته می توان برای تعداد پایین محصولات، به صورت دستی نیز چسبانده شوند. اطلاعاتی مانند تاریخ تولید و انقضا، بارکد، قیمت، سری ساخت و ... اطلاعات مهمی هستند که مطابق با نوع محصول در نظر گرفته شده و برای اطمینان خاطر مشتریان بر روی محصولات مختلف چسبانده می شوند. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره این دستگاه کسب کنید ما را همراهی کنید.

دستگاه لیبل زن صنعتی چیست؟

دستگاه لیبل زن صنعتی نوعی پرینتر لیبل یا برچسب است که ساخته شده از بدنه محکم صنعتی می باشد. سرعت چاپ لیبل در این دستگاه بالا است به همین دلیل به آن لیبل زن صنعتی گفته می شود. بر روی لیبل ها اطلاعاتی مانند تاریخ تولید و انقضا، ترکیبات به کار رفته در محصول، نام و آدرس شرکت تولید کننده، قیمت، بارکد و ... درج می شود. برخی از دستگاه های لیبل زن اینگونه هستند که کاغذ های پشت چسب دار به صورت رولی درون دستگاه قرار داده می شود و طبق فرآیند و هماهنگی که بین اجزاء دستگاه ایجاد می شود، اطلاعات بر روی آن درج شده و لیبل بر روی محصول مورد نظر چسبانده می شود.

دستگاه لیبل زن صنعتی معمولا توانایی لیبل زدن بر روی سطوح مختلف از جمله آلومینیوم، پلاستیک، فولاد، شیشه و .. را دارند.

اهمیت لیبل زدن بر روی محصولات چیست؟

شرکت ها و کارخانه ها و ... از لیبل زدن بر روی محصولات، این اهداف را دنبال می کنند:

  • نشان دادن لوگو و نام تجاری
  • درج اطلاعات لازم برای مشتریان
  • زیبایی محصول
  • قیمت گذاری
  • درج اطلاعات لازم برای حمل و نقل
  • و ...

با توجه به مواردی که در بالا اشاره کردیم، می توان گفت لیبل حکم شناسنامه محصول و بیانگر هویت آن می باشد و لازم است صاحبان مشاغل، بر روی محصولات خود لیبل و برچسب بزنند.

انواع لیبل زدن بر روی محصولات کدامند؟

به طور کلی می توان گفت همه محصولاتی که در بازار وجود دارند از دو نوع لیبل زدن استفاده می کنند که عبارتند از : لیبل جدا شونده و لیبل ثابت.

لیبل جدا شونده

در لیبل جدا شونده با کمک نوعی چسب بر روی محصول چسبانده می شود. همانطور که از نامش پیدا است شما می توانید آن را از روی محصول جدا کنید و اثر چسب بر روی آن باقی نماند. این مسئله یک مزیت خوب برای این نوع لیبل به حساب می آید زیرا در حین جدا کردن لیبل، آسیبی به آن وارد نخواهد شد. لیبل ها در انواع مختلفی تولید می شوند که بر حسب نیاز می توانید یکی از آن ها را انتخاب نمایید. از لیبل جدا شونده برای برچسب زدن بر روی بسیاری از سطوح می توان استفاده کرد البته بر روی سطوح صاف عملکرد بهتری دارند. این نوع لیبل ها در برخی از شرایط محیطی امکان آسیب به آن وجود دارد. شرایطی مانند سرما، رطوبت، حرارت، مواد خورنده و ...

لیبل ثابت

نوع دیگر لیبل ها، لیبل ثابت هستند که به عنوان لیبل دائمی نیز شناخته می شوند به همین دلیل از این لیبل برای کاربرد های یک بار مصرف استفاده می شود. این نوع لیبل حاوی رزین قوی است که بین لیبل و سطح محصول پیوند دائمی ایجاد  می کند. عوامل مختلفی بر دوام و ماندگاری لیبل ثابت تاثیر دارد عواملی مانند زمان، نوع مواد سطح، چسب، محیط، نوع کاربرد آن و ...

در لیبل ثابت نکته مهم این است که مطمئن شوید که چسبی که در آن استفاده می شود، یک لایه برای لیبل زدن ایجاد می کند و بعد از تحمل سایر شرایط محیطی پیوند بین آن ها محکم تر خواهد شد.

در صورتی که دقت کرده باشید برای لیبل انبار محصولات، در بیشتر موارد از لیبل ثابت استفاده می شود. این لیبل ها به گونه ای هستند که اگر سعی در بر داشتن آن ها داشته باشید، لیبل به صورت سالم کنده نمی شود و باقی مانده چسب بر روی آن خواهد ماند.

البته این نکته را باید یادآور شویم که هیچ نوع لیبلی ماندگاری همیشگی ندارد و به مرور زمان خاصیت چسبندگی خود را از دست خواهد داد.

دستگاه لیبل زن صنعتی چه مزایایی دارد؟

در صورتی که تعداد تولیدات شما زیاد است به شما توصیه می کنیم از دستگاه لیبل زن صنعتی برای برچسب زدن بر روی محصولات خود استفاده کنید تا کارتان با سرعت و کیفیت بالایی انجام شود. در ادامه به سایر مزایای این دستگاه می پردازیم:

دستگاه لیبل زن صنعتی مقاومت و دوام بالایی دارد.

در کارخانه های صنعتی به دلیل تیراژ بالای تولیدات، استفاده ی زیادی از دستگاه لیبل زن می شود به همین دلیل این دستگاه باید به نحوی ساخته شده باشد که توان پاسخگویی به نیاز روزانه کارخانه را داشته باشد. دستگاه لیبل زن صنعتی با توجه به این مسئله به نحوی ساخته شده است که بتواند در شیفت های زیاد کار کند و آسیبی نبیند. همچنین در برابر آسیب های ناشی از گرد و غبار، آلودگی ها ، مواد شیمیایی، حرارت، آب  موجود در کارخانه ها، از مقاومت خوبی برخوردار است.

برچسب های دستگاه لیبل زن صنعتی کیفیت بالایی دارند.

در دستگاه لیبل زن صنعتی این امکان وجود دارد که نوع چاپ، رزولوشن و ... برچسب ها تنظیم شوند و با توجه به نیازی که هست سرعت چاپ و اندازه برچسب ها را می توان کنترل کرد. این دستگاه رابط های موازی، سریال، usb را دارا است. برخی از انواع این دستگاه مجهز به بلوتوث و اینترنت داخلی است. تصاویر این دستگاه با کیفیت و گرافیک بالا، وضوح تصاویر و متن قابل ذخیره سازی می باشد.


WeCreativez WhatsApp Support
تیم نقشینه افزار پاسخگوی سئوالات شما میباشد،هر سئوالی که داشته باشید.
? سلام، میتونیم به شما کمک کنیم ؟